skandera.net

FAQ neboli časté dotazy

Zde najdete otázky, na které se nejčastěji ptáte, co vás nejvíce zajímá. Pokud mezi těmito informacemi nenajdete odpověď na to, co vás zajímá, zavolejte nebo napište. Rádi vám odpovíme. Lada Škanderová

Obecné dotazy

KDY A JAK SE OBJEDNAT?

Objednací termín je závislý na mé momentální vytíženosti (někdy jsem vám schopna najít termín na tentýž týden, z toho jak  je plno na měsíc dopředu). Tedy pokud fotografie potřebujete k nějaké příležitosti (partnerovi jako dárek k výročí, rodičům k vánocům apod.) je potřeba zajistit si termín raději měsíc předem. Především pokud zamýšlíte darovat fotografie na vánoce, je lepší a více v klidu vás nafotit v říjnu či listopadu. Focení svatby je nejlepší objednat hned, jakmile víte svůj termín svatby.

Zpravidla fotím ve všední dny od 9, 10, 16, 17 a 18ti hodin, o víkendu pak od 9, 10, 11ti hodin. Focení svatby je nejlepší objednat hned, jakmile víte svůj termín svatby.

Objednávat se můžete na telefonním čísle 774 93 25 86 nebo na mailu skandera@seznam.cz.

Při vaší objednávce potřebuji znát předpokládaný rozsah práce (tedy cca jaký jste vybrali balíček), koho budeme fotit (dítě, rodinu, beauty foto, apod), věk dítěte a telefonický kontakt na vás.

KDE NAJDU ATELIÉR?

Viz mapka a veškeré kontakty.

CHCI DAROVAT FOCENÍ…

Dárkové poukazy jsou možné.

Mohou být k různým příležitostem (k vánocům, k narozeninám, k výročí nebo jen tak…). Dárkový poukaz může být na konkrétní částku, nebo v rozsahu některého z balíčků, které nabízím. Stejně tak můžeme spolu určit konkrétní datum, nebo může mít několikatiměsíční platnost a obdarovaný si pak sám domluví termín focení.

K tomu, abyste poukaz získali, stačí zaslat emailem následující informace: pro koho a k jaké příležitosti je poukaz určen, v jaké hodnotě (částka, či rozsah balíčku), cca platnost poukazu a kontakt na vás. Poukaz vám graficky zpracuji a buď vám jej mohu předat v papírové podobě nebo zaslat elektronicky.

Jakmile proběhne focení, budu vás kontaktovat ohledně platby.

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

„Můj výběr“
Z našeho společného focení vyberu určitý počet fotografí (dle vámi zvoleného balíčku, příp. udané max.ceny, kterou do toho chcete vložit). V případě, že by se mi jich líbilo více než-li je předpokládáno, informuji vás emailem a domlouváme se na dalším postupu. Po domluvě vám zašlu odkaz na zamčenou galerii s již upravenými fotografiemi. Vše co na tomto odkazu uvidíte, je již vaše a budete to mít na CD/DVD. Vy pak pouze vybíráte ty, které budete chtít vyhotovit do „papírové podoby“.
Tuto variantu vyběru doporučuji pro zákazníky, kteří se neradi rozhodují. Fotografií je pak spousty a člověk neví co dřív :-)

„Váš výběr“
Ze všech nafocených fotografií udělám „převýběr“ (tzn. promažu a zůstanou jen kvalitní). Zašlu vám odkaz na zamčenou galerii, kde z těchto „surových fotografií“ vybíráte, ty které chcete upravit. Zašlete seznam fotografí, posléze je upravím a znovu nahraji na webovou galerii, kde si již budete vybírat ty, které vyhotovíme do papírové podoby (vše co uvidíte v druhé galerii již upravených fotografií je již vaše a bude vypáleno na CD/DVD).
Tato varianta je naopak vhodná pro toho, kdo si chce sám vybrat ty nej fotografie. Pravdou je, že člověk vás i vaše děti vidí jinak, než vy sami sebe, každý se sám líbí na jiné fotografii.

Fotografie, které nejsou vybrány k úpravě neposkytuji!!!!

Fotografie nahrávám na unikátní odkaz, který znáte pouze vy, stejně jako přístupové jméno s heslem. Galerie je vám k dispozici měsíc.

ZA JAK DLOUHO JSOU FOTOGRAFIE HOTOVÉ?

Zpracování fotografií záleží na mé momentální vytíženosti (počtu a rozsahu předchozích zakázek, sezóny svatební, předvánoční atd). Zpravidla se ozývám se zpracovanými fotografiemi do týdne, ale doba zpracování se může protáhnout až na 21 všedních dnů. V případě varianty „váš výběr“ zasílám náhled surových fotografií do cca 10 dnů od focení. Po zaslání vašeho výběru opět platí na zpracování zhruba 7-21 všedních dní.

Jakmile si vyberete fotografie k tisku (tedy do papírové podoby), jsou většinou hotové max do 5 dnů (při standardních formátech fotografie). Fotodárky, větší formáty , fotoplátna mohou trvat max 14 dnů. Jakmile je zakázka kompletní, ozývám se na mail či smskou ohledně vyzvednutí. Zakázku předávám oproti doplatku osobně, případně odešlu poštou (při předchozí platbě na účet, příp. na dobírku – dle domluvy).

KVALITA FOTOGRAFIÍ

Fotografie, které dostanete na DVD jsou v maximáním rozlišení a kvalitě.

Fotografie, které uvidíte v prezentaci na vašem unikátním odkazu jsou nahrávány v malém rozlišení, aby nezabíraly příliš místa. Tedy mohou „čtverečkovat“ a mohou se vám zdát nekvalitní. Zmenšováním často trpí kvalita fotografie. Může se také zdát, že některé fotografie jsou příliš zelené, růžové, světlé, tmavé – zde hodně záleží na kalibraci vašeho monitoru

JE MOŽNÝ DOTISK FOTOGRAFIÍ A ARCHIVACE

Samozřejmě je to možné. Stačí mi napsat čísla fotografií, které chcete „vyvolat“ a vše zařídím.
Fotografie na DVD jsou ve formátu JPG, tedy můžete si je dotisknout i sami.
Fotografie zpravidla archivuji max půl roku od pořízení. Jakmile uplyne tato lhůta, negarantuji, že vám budu schopna vytvořit další zálohu pro vás.

CO KDYŽ POTŘEBUJI ZRUŠIT / PŘESUNOUT TERMÍN

Samozřejmě je pochopitelné, že někdy nám do našich naplánovaných akcí vpadne něco neočekávatelného – neovlivnitelného, jaké jsou bezesporu nemoci u dětí apod.

Pokud tomu tak je, prosím kontaktujte mně zavčasu (čím dříve tím lépe, abych se mohla dle nastálé situace zařídit. Ráda vám také nabídnu náhradní termíny). Prosím raději den předem. Pokud to není možné, prosím max. hodinu před objednaným termínem, abych s vámi nepočítala a nečekala na vás.

Grafické práce

INFORMACE KE KALENDÁŘŮM

Kalendáře je možno doplnit fotografiemi z našeho společného focení (nafoceného max. do 15.11.) případně lze doplnit fotografiemi z vašeho archivu. Na fotografiích nemusí být jen vaše děti či rodina, ale samozřejmě můžete nechat udělat kalendář pro svoji polovičku z beauty focení, případně můžeme vytvořit kalendář z vaší svatby, případně celorodinné apod. Mohou být i domácí mazlíčci :) Pokud máte víc dětí, může být jeden měsíc jedno dítko, druhý druhé dítko.. třetí měsíc společné apod.
V případě zájmu je potřeba uvést vybraný typ kalendáře a zda jej budete chtít pouze v elektronické podobě (tisk s vazbou si zajistíte sami), nebo kompletní služby (zpracování, tisk a vazba).
Pokud budete mít zájem i o tisk s vazbou, je to potřeba uvést do objednávky s předbězným počtem vybraných formátů. Po zpracování bude zaslán náhled a po schválení bude vytisknut a svázán.

Fotografie zasílejte takto:
1) Každou fotografii přejmenujte na měsíc, na který si představujete, že má být fotka zařazena. Fotografií zašlete minimálně 13 s tím, že můžete poslat i nějakou do zálohy. Fotografie v žádném případě nezmenšujte a neořezávejte, zašlete originální velikost. Fotografie by měly mít velikost minimálně 1200x2000px, ovšem čím více, tím lépe. Dle kvality fotek vám pak můžu doporučit, jaký formát tisku. V žádném případě nejsou vhodné fotografie pořízené mobilem. Pokud je i přesto budete chtít použít, počítejte prosím s tím, že nenesu odpovědnost za kvalitu tisku (co do ostrosti, barev apod) vašich fotografií, ale pouze za okolní materiál.
2) Pak všechny soubory zazipujte v jeden soubor a zašlete přes www.uschovna.cz na mail skandera@seznam.cz (pokud by vám to nešlo tak přímo na mail = zřejmě budete muset odeslat po jednom – dvou fotkách). V případě, že mi fotografie nebudou pasovat do vámi zvoleného měsíce, vás zkontaktuji a domluvíme se na dalším postupu. Pokud si nejste jisti jakou fotku na který měsíc, je možno nechat výběr na mně. Fotografie však volte pečlivě. Za dodatečné změny jsem nucena vybírat poplatek.

V NABÍDCE

NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE
Kalendáře jsou vytvářeny digiscrapovou technikou. Jemný hladký papír 200g. Najdete více i méně zdobené. Je jen na vás, který typ vyberete.
- MĚSÍČNÍ KALENDÁŘ (13 LISTŮ) – ve velikosti A5, A4, A3 (dle kvality vašich fotografií).
Z konkrétních typů naleznete následující kalendáře. Číselníky jsou bez svátků.
JE01 – Malinko zdobený kalendář. Hodí se na svatební fotografie, na fotografie dospělých, mohou být i větší děti. Vhodné jsou předeším svislé fotografie.
JE02 – Svislý kalendář. Foto přes celý list s vodorovným číselníkem. Můžete doplnit fotografiiemi dětí, dospělých, svatebních párů (text názvu kalendáře se dá měnit). Vhodná jsou svislá fota.
JE03 – Svislý kalendář. Foto s “kůrou” přes celý list se svislým číselníkem. Hodí se na fota dětí, dospělých, dom.mazlíčků, svatebních párů (text názvu kalendáře se dá měnit). Raději svislá fota.
JE04 – Vodorovný kalendář s vodorovným číselníkem. Hodí se na fota dětí, dospělých, dom.mazlíčků, svatebních párů (text názvu kalendáře se dá měnit). Raději vodorovná fota.
PA11 – Svislý kalendář. Lehce zdobený typ. Hodí se spíše vodorovné fotografie. Pro zdobení se hodí spíše na fotografie dětí.
PO11 – Vodorovný kalendář. Hodí se jak na celé postavy, tak na portréty. Lehce zdobený typ. Spíše se hodí vodorovné fotografie.
PS10, PS11, PS12 – Svislé kalendáře. Vhodné jak na vodorovné tak i svislé fotografie dle rámečků, které vidíte v ukázkách. Hodí se především na fotografie dětí.
SC11, SC12 – Svislé kalendáře. Nejoblíbenější typ. Vhodné jak vodorovné tak svislé fotografie. Nejvíce zdobený. Hodí se především na děti.
- ROČNÍ KALENDÁŘ (1 LIST) – ve velikosti A5, A4, A3 (dle kvality vašich fotografií). Jedna i více fotografií na jednom listě spolu s ročním číselníkem (bez svátků). Výběr typů naleznete v galerii. Lze změnit barvu pozadí. Možno i pro novomanželské páry jako „náš první společný rok“
- ČTVRDLETNÍ KALENDÁŘ (5 LISTŮ) – ve velikosti A5, A4, A3 (dle kvality vašich fotografií).
TYP CTV1 – Vodorovný kalendář. Foto přes celý list, s číselníkem. Spíše pro ležaté fotografie.
TYP CTV2 – Lehce zdobený vodorovný kalendář. Vhodné jsou spíše vodorovné fotografie. jako „náš první společný rok“

STOLNÍ KALENDÁŘE
- TÝDENNÍ KALENDÁŘ (54 fotografií) – Jednoduché kalendář bez zdobení s bílým pozadím. Fotografie je po levé straně, po pravé straně je týdenní číselník. Číselníky obsahují všechny svátky. Křídový papír 170g. Cca 20x15cm.
- 2TÝDENNÍ KALENDÁŘ ROČNÍ KALENDÁŘE (28 fotografíí) – Jednoduché kalendář bez zdobení s bílým pozadím. Fotografie je uprostřed mezi číselníky dvou týdnu. Číselníky obsahují všechny svátky. Křídový papír 170g. Cca 28x15cm.
- MĚSÍČNÍ PODLOUHLÝ „KUCHYŇSKÝ“ KALENDÁŘ (13 listů) – Jednoduchý kalendář bez zdobení s bílým pozadím. Fotografie je ve vrchní části listu, pod fotkou pak měsíční číselník vč.svátků. Matný křídový papír 200g. Cca 10x30cm.

INFO KE GRAFICE (koláže, oznámení o narození miminka, pozvánky na oslavy, křtiny, vítání občánků, PF, Velikonoční přání, Svatební oznámení, Digiscrap atd).

V případě zájmu vyberte typ, který se vám líbí. Fotografie můžeme použít z našeho společného focení (v tomto případě pošlete na mail cca datum focení a číslo požadované fotografie).
V případě použití fotografií z vašeho soukromého archivu, pošlete foto na email (skandera@seznam.cz).

Fotografie v žádném případě nezmenšujte a neořezávejte, zašlete originální velikost. Fotografie by měly mít velikost minimálně 1200x2000px, ovšem čím více, tím lépe. V žádném případě nejsou vhodné fotografie pořízené mobilem. Pokud je i přesto budete chtít použít, počítejte prosím s tím, že nenesu odpovědnost za kvalitu tisku vašich fotografií (co do ostrosti, barev apod). Pouze za okolní materiál.

Pokud budete chtít produkt pouze v digitální podobě, výstupem je obrázek ve formátu JPG v 300dpi rozlišení (případně mohu zmenšit tak aby se dalo zasílat emailem). Mohu také zajistit tisk. Dle kvality fotek vám pak můžu doporučit, jaký formát bude nejvhodnější.

Vaše nejčastější dotazy k fotografování

ŠKOLKY, ŠKOLY, TABLA

TŘÍDNÍ FOTO, FOTO SKUPINEK
Foto v interiéru nebo exteriéru dle vašeho přání a počasí.
Výsledné fotografie skupin mohou být doplněny titulkem např.: Školní rok 2010 – 2011, třída, název školy apod.

ŠKOLKOVÉ FOTO
Možno nafotit v ateliéru nebo přímo v prostorách MŠ. K různým příležitostem (jarní velikonoční focení, vánoční focení, portréry, apod).
Není problém se domluvit na jakémkoliv doplňku dle vašeho přání.
Cena závisí na rozsahu požadovaných služeb a dle formátu fotografie..

TABLA
Možno nafotit v ateliéru nebo v exteriéru. Záleží pouze na vašich požadavcích. Není problém ani v následných grafických zpracováních.

FOCENÍ – JAK PROBÍHÁ, CO VZÍT S SEBOU APOD.

Focení probíhá 0,5 – 1,5 hodin v závislosti na tom, koho fotíme a jak velký cennový balíček požadujete.

Pokud máte jakýkoliv nápad, podělte se o něj. Stejně tak jako kdyby se vám něco nelíbilo, bylo vám nepříjemné, řekněte mi to.

FOCENÍ NOVOROZENCŮ (0-1m)

Ideální věk pro fotografii novorozenců je do 14 dnů od narození. Jejich nízký věk zajišťuje kreativní focení a v takovém to věku je největší šance pro nafocení jedinečných spinkacích fotografií.
V rámci Nýřan a okolí (nebo po dohodě) mohu dojet i já za vámi domů.

Pokud plánujete focení novorozeňátka, nejlépe mi zavolejte ještě z porodnice. Najdu vám volný termín, který si ještě po vašem návratu z porodnice, až se doma zžijete, potvrdíme.

FOCENÍ V ATELIÉRU
Do ateliéru s sebou můžete vzít různé druhy oblečení, ač nejhezčí jsou novorozenci nahatí. K dispozici v ateliéru je nepřeberné množství čelenek, čepiček, kukliček, košíků, růzých nádob.
Prosím vemte s sebou přebalovací podložku, nějakou deku na zakrytí miminka, dudlík (používáte-li), případně pokud nekojíte, umělé mlíčko.

FOCENÍ V POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA
Pokud se necítíte na cestování s novorozencem a nejste ještě příliš sladěni, je možné se domluvit na domácím focení. Focení probíhá většinou v nejsvětlejší místnosti. Připravte si deky, polštáře. Ideální je volná zeď bez zástavby nábytku, případně nějaké křeslo či sedačka. Mohu dovézt i nějaké z batikovaných pozadí, případně nějaké jiné doplňky, dle vašich požadavků. Čepičky, čelenky, kukličky jsou samozřejmostí.

FOCENÍ V PORODNICIi
V případě zájmu mohu přijet za vámi do porodnice a vyfotit tak úplně čerstvé miminko. Pro odvážnější maminky, také nabízím zdokumentování porodu.

FOCENÍ MIMINEK (1-9m), BATOLÁTEK (9-18m) A DĚTÍ (od 18m)

Pro děti doporučuji vzít více druhů oblečení, čepiček, kloboučků.

V ateliéru mám mnoho dekorací jako jsou hudební nástroje, kufry, koše apod. Především pro miminka a batolátka jsou k dispozici čelenky, čepičky, kukličky, pro holčičky petty-skirts (nadýchané sukýnky) apod.

Můžete také vzít oblíbenou hračku vašeho dítěte (pro miminka i zvuková, na kterou reagují), která spojuje jeho oblíbenou činnost (hlavně pro jejich uklidnění, na fotografii pokud to vyloženě není vaším přáním hračky nedávám (spíše v případě nouze). Pár hraček je také k dispozici v ateliéru.

Co je důležité, vemte jim určitě nějakou svačinku, i když budou najezení, většinou jim rychle při focení vyhládne a potom jsou nevrlé. Ideální jsou různé křupky, piškoty, bonbóny, lízátka, prostě úplatky :-) . V případě, že děti z jakéhokoliv důvodu nechtějí spolupracovat (jsou unavené, plačtivé, focení přerušíme na nějaké občerstvení, chvíli je necháme oddychnout a nabrat nové síly. Nemusíte se bát, že byste zdržovali. Počítám s tím). Pokud to nepomůže, domluvíme se na náhradním termínu.

FOCENÍ RODIN A SOUROZENCŮ

Na rodinné focení, pokud mohu doporučit, je dobré barevně sladit vaše oblečení. V jednoduchosti je krása a tak super vypadají rifle a bílá tílka, trika, košile s dlouhým rukávem. Také dobře vypadá, když jste barevně nakombinovaní – např. táta se synem modré triko, máma s dcerou růžové, nebo rodiče tak, děti tak, apod. Doporučuji oblečení bez nápisů a aplikací, i když u dětí je většinou problém najít jednobarevné triko :-)

Pro maminky a holčičky jsou krásné různé sukýnky, šatky na ramínka, náramky, sponky do vlasů.
Tatínci a chlapečci vypadají dobře v lacláčích, kraťasích, nějaké triko k tomu.

Pokud si s výběrem oblečení nevíte rady, můžete toho pobrat více, vyřešíme to na místě (prosím maminky, nezapomínejte i na tatínky :-) ).

Fotím většinou na boso. Pokud vyloženě nechcete, je dobré aspoň sladit barevně ponožky. Ale skutečně nejhezčí a nejpřirozenější je to na boso.
Boty řešit tedy nemusíte vůbec (až na vyjímky, kdy si donesete náhradní očištěné boty), zajímavě i vypadají děti v pánských traktorách apod.

Hodinky nechte doma.

Pokud si nevíte rady s pózami, ráda vám poradím. Případně se podívejte do mé rozsáhlé galerie, k inspiraci, co by se vám líbilo.

FOCENÍ TĚHULEK

Na těhotenstké foto je nejlepší se objednat, tak abyste byla v 30-34tt (případně je možné nafotit vás vícekrát v průběhu těhotenství od počátku).

Později je to pro těhulku náročné, některé ženy jsou zavodněné a už se toliko necítí. Je tu i riziko, že později bychom už vás nemuseli stihnout, tak abyste byla 2 v 1 :-)

V ateliéru je k dispozici metr na měření bříška, různé mašle na břicho, plátna, hrníček na poslouchání bříška, budík, plátna na zakrytí intimních partií, případně jako dekorace apod. Můžete si vzít nějaká bodýčka miminka, fotku z utrazvuku (nebo mi ji následně můžete zaslat v digi podobě na mail. Vhodnější jsou 3D UTZ). Na oblečení jsou hezké rifle, které jste nosila před těhotenstvím, kdy je samozřejmě jasné, že je nedopnete (pro porovnání jak vám narostlo bříško), bílé tílko, pánská košile, různé tuniky, šaty, barevně sjednocené prádlo.

V případě, že přijdete s partnerem a dětmi, je dobré se barevně sladit (samozřejmě není to nutností, ale vypadá to lépe :-) ). V tomto případě většinou nejdříve nafotíme společné fotografie s vámi i dětmi, partnerem… Pokud by se pak děti nudili, vemte jim nějakou zábavu. Případně je možné po nafocení vaší rodiny, děti vyslat s partnerem do ulice, abyste nebyla ničím a nikým nerušena a focení si užívala. To je však na vás.

Pokud jde o nahotu – rozhodně vás do ničeho nechci a nebudu nutit – je čistě jen na vás, zda se odhalíte a bude vidět takříkajíc „vše“ nebo zda vás budeme fotit stylem „zakrytá krása“ (v ateliéru je možno využít různých pláten pro tyto účely), případně pouze oblečenou. Na foto ve spodním prádle je dobré si vždy vzít kombinaci stejného spodního prádla (a to nejlépe v tmavé i světlé variantě, abychom měli na výběr). Pozor však na upnuté a elastické spodní prádlo – pokud plánujete focení nahoty jsou pak zbytečně vidět otlačeniny a proto je lepší přijít v něčem volnějším.

Oblečení můžete vzít klidně víc + jakékoliv doplňky, které vás napadnou. Můžeme klidně zkusit vice variací.

Pokud se na focení v ateliéru již necítíte, mohu po dohodě přijet za vámi přijedu domů (v rámci Třebíče a okolí). Focení se pak odehrává většinou v nejsvětlejší místnosti. Ideální je volná zeď bez zástavby nábytku, případně nějaké křeslo či sedačka. Mohu dovézt i nějaké z batikovaných pozadí, případně nějaké jiné doplňky, dle vašich požadavků.

Vyfotografovat vás můžeme rovněž venku v přirozeném prostředí.

Pro odvážnější, možnost nafocení porodu a zachycení příchodu na svět vašeho miminka.

FOCENÍ ŽEN (PORTRÉTY, AKTY, GLAMOUR, BEUATY)

Na nafocení přijďte odpočinutá, vyspalá, abyste neměla kruhy pod očima. Líčení si musíte zajistit sama, případně zájmu mohu domluvit nalíčení bezprostředně před focením v kosmetickém salónu ve stejné budově.

Pokud jde o nahotu – rozhodně vás do ničeho nechci a nebudu nutit – je čistě jen na vás, zda se odhalíte a bude vidět takříkajíc „vše“ nebo zda vás budeme fotit stylem „zakrytá krása“ (v ateliéru je možno využít různých pláten pro tyto účely), případně pouze oblečenou. Na foto ve spodním prádle je dobré si vždy vzít kombinaci stejného spodního prádla (a to nejlépe v tmavé i světlé variantě, abychom měly na výběr). Pozor však na upnuté a elastické spodní prádlo – pokud plánujete focení nahoty jsou pak zbytečně vidět otlačeniny a proto je lepší přijít v něčem volnějším.

Rovněž můžete vzít více variant oblečení a jakékoliv doplňky (bižuterie apod).

Nebojte se svěřit s nápadem, pózou apod, která by se vám na nafocení líbila. Stejně tak pokud by se vám něco nelíbilo, nebylo vám příjemné, nebojte se mi to sdělit.

FOCENÍ V EXTERIÉRU

Focení v exteriéru probíhá v rámci města Nýřany a jeho blízkého okolí (pokud se nedohodneme jinak). Sami můžete navrhnout místo, kde se bude focení odehrávat. V rámci možností lze také přejíždět. Pokud si nevíte rady s vhodným místem, ráda poradím.

Můžeme se vydat do různých parků, lesů, polí, ale i přímo do města. Mohu vzít i nějaké doplňky z ateliéru (na miminka nějaký košík, dětem kufr apod), jen je potřeba se předem domluvit.

SVATEBNÍ FOTO

Svatba je v životě každého člověka jedinečný a neopakovatelný okamžik. Zachycujeme vstup dvou lidí do nové etapy jejich života. Této chvíli však předcházejí dny a hodiny příprav, plánování, hledání… Každý pár to chce mít TIP TOP ať už jde o svatební šaty, kytku, doplňky, make up, svatební oznámení, svatebního videa, ale také v neposlední řadě služby fotografa. Fotograf je ten, který Vám i po mnoha letech zprostředkuje prostřednictvím vydařených fotografií tu neopakovatebou atmosféru svatebního dne. Jaké jste prožívali chvíle, jaké jste měli emoce, zachytí i mnohé detaily, kterých si svatebčani a mnohdy i svatební pár nestihne všimnout, nebo vnímat…

Ke každému páru se snažím přistupovat individuálně, proto si před samotným svatebním dnem domluvíme schůzku (cca měsíc před svatbou), kde si probereme vaše představy, požadavky, podrobnosti, co a jak bude probíhat.
Netradiční místa ať už ve městě či v přírodě ráda uvítám. Je to svým způsobem určitá výzva pro mně. Proto se nebojte projevit svůj názor a své nápady.
V rámci této schůzky můžeme vyrazit na plánovaná místa, kde budeme fotit svatbu, případně i jinam na tzv.“rande“, kde natrénujete focení na svatbu, více se poznáme, zkusíme si nějaké pózy a ještě více si ujasníme, co od svatební fotografie očekáváte.
Na této schůzce od vás vyberu zálohu, na které se předem domluvíme. Rovněž můžeme sepsat smlouvu, budete-li mít o to zájem.

Váš termín svatby si zajistěte včas. Při naší první komunikaci potřebuji znát termín svatby, čas a místo obřadu a cca rozsah předpokládaného focení.

V ceníku najdete různé cenové balíčky dle časového rozsahu a dle rozsahu fotoprací. Ceny jsou orientační. Fotografie budete mít k dispozici ještě měsíc po svatbě na internetu v zamčené galerii, abyste se mohli pochlubit své rodině, přátelům, známým. Zkrátka těm, kterým sdělíte přístupové heslo. Fotografie jsou odevzdány na DVD s potiskem v plastovém obalu. V případě zájmu takových DVD s obaly je možno za příplatek vytvořit více kusů.

Po domluvě je také možno vytvořit svatební fotoknihu z vámi vybraných fotografií.

REPORTÁŽNÍ FOTO

Oslavy narozenin, rodinné oslavy, křtiny, vítání občánků, svaté přijímání, besídky, karnevaly, koncerty, plesy, plavání, firemní akce apod.
Termín je potřeba si zajistit včas. Při objednání potřebuji vedět zhruba časový odhad focení, místo konání akce, kolik cca budete chtít fotografií (dle toho jsem schopna sdělit cenu).

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY

Komu můžou virtuální prohlídky sloužit?
* Realitní kanceláře – výhodné jak pro realitní kancelář, tak i pro zákazníka. Pracovníci realitní kanceláře nemusí s každým zákazníkem dojíždět na místo prohlídky, nemusí si společně s zákazníkem hledat volný termín návštěvy místa a ušetří čas
* Stavební firmy – Podobné jako realitní kanceláře, dále je například možné ukázat rekonstrukce, kde se dá ukázat konkrétní misto před a po rekonstrukci. * Zahradní architekt – zahrady, parky apod.
* Hotely, restaurace apod.
* Města, obce, kulturní památky, zajímavá místa
* Obchody, firmy atd.

Co Vám virtuální prohlídky přinesou?
* Návštěvníci Vašich stránek budou mít možnost si místo prohlédnout tak, jako by tam byli. Budou mít mnohem lepší představu o místě, než z fotografií.
* Originalita a exkluzivita – Virtuální prohlídky nejsou ještě tolik rozšířené. Mějte náskok před konkurencí. Virtuální prohlídka zaujme a ukáže mnohem více než textový popis, či fotografie.

Jak virtuální prohlídku získám?
Stačí nás kontaktovat, dále se dohodneme na Vašich požadavcích a představách. Po dohodě zpřístupníte místo (pokud to je nutné) pro nafotografování virtuální prohlídky. Samotné fotografování jedné prohlídky nezabere déle než 15 minut.
Většinou do 7. prac. dnů obdržíte virtuální prohlídku v elektronické podobě, případně na CD. Dále je možné zajistit vložení virtuální prohlídky do Vašeho webu. Zdarma navíc obdržíte prezentační CD. V případě zájmu také panoramatickou fotografii v tiskovém rozlišení a v rozlišení pro web.
Do virtuální prohlídky je také možné vkládat Vaše logo, popisy apod. Vše dle dohody. Po dohodě lze dočasně vložit virtuální prohlídky na náš server.

Jaké jsou výstupní formáty virtuálních prohlídek?
Používáme nejrozšířenější formát flash – soubory swf, dále můžeme virtuální prohlídky tvořit ve formátu mov – quicktime.
Rozlišení děláme obvykle 640 x 480 ,na požádání vytvoříme i jiné rozměry dle vašich požadavků.
Ceny virtuálních prohlídek již od 450 Kč ! Množstevní slevy a individuální ceny pro stálé zákazniky.
Pro nezávaznou kalkulaci pište.

FOCENÍ PÁRŮ, RANDE

Na focení párů v ateliéru není třeba ničeho zásadního. Samozřejmě je lepší, když jste barevně sladěni, ale není to povinností.
Rande, aneb focení párů venku. Focení může probíhat „jen tak“, abyste měli vzpomínku, případně to může být v rámci „tréninku“ na svatební focení. Před svatbou si tak projdeme nejen místa, kde bude probíhat focení ve svatební den, lépe se poznat a ujasnit si vaše představy na svatební den. Pořízené fotografie lze také využít na svatební oznámení.


Looking for something?

Use the form below to search the site:

Still not finding what you're looking for? Drop a comment on a post or contact us so we can take care of it!

Blogroll

A few highly recommended websites...

    Archives

    All entries, chronologically...